Egzamin gimnazjalny.

info: mini wpis ‘przeciek’ został zastąpiony tym wpisem na głównej.

We wtorek i środę pisałam egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna poszła mi całkiem nieźle, nie powinnam się martwić nią w przeciwieństwie do części matematyczno – przyrodniczej. Poszła mi bardzo przeciętnie, kiepsko nawet, że tak powiem.
Nikt mnie nie pocieszył, to sama się musiałam pocieszyć, znajdując ciekawe licea o niższych progach punktowych. “Jest nadzieja!” – bym krzyknęła. Ale przecież nie poszło tragicznie, tylko – nie najlepiej :P

Dzień po, pojawiła się w mojej szkole ploteczka o unieważnieniu matematycznego z powodu przecieku w internecie. W jednej sekundzie sie zachwyciłam, ale w drugiej zapał zgasł. Plotki, ploteczki. Trudno temu wszystkiemu uwierzyć. Pewnie zawsze po testach są plotki o przeciekach.
Ale była nadzieja. Nawet zaraz po tym sprawdzałam w internecie. Nie znalazłam. Żadnego słowa na portalach informacyjnych. W końcu jakoś wpadłam na trop forum o2.pl. Znalazłam tak “jakieś przecieki”, które były pewnie dla picu. Razem z plotką towarzyszyła informacja o tym, że powiedzą o tym w FAKTach tvn. Ale nie powiedzieli.

Szkoda, że nie miałam czasu przejrzeć RSS’y, to bym sie dowiedziała z Wykopu nieco wcześniej, że to raczej nie jest zwykła plotka.
Zresztą nie sądzę, żeby to była jakaś kolejna fałszywa sensacja jak po każdych egzaminach, jak wyczytuję w komentarzach na wykopie. Nie tym razem. Chociaż tylko lokalne media podają i internet, większe portale unikają tego tematu…?
Chociaż szansa, że OKE unieważni nie jest duża. Oni zawsze byli leniwi.

Tak, wiem. To nie będzie sprawiedliwe względem osób, którym całkiem nieźle napisały ten test. Ale..nie ma sprawiedliwości na tym świecie, jesteśmy tylko my! My, egoistyczni ludzie.

Jakże łatwo informacje przeciekają…Nie…ludzie [jako społeczeństwo, nie jednostka] za nic w życiu nie dotrzymają tajemnicy. Nigdy. To dla nas za trudne :>

Btw, prawie wracam do ‘regularnego’ blogowania? :P

14 Comments

Riddle 28/04/2007

Ale oczywiście wiemy, że nawet na forum internetowym zmienić datę postu to 2 min ;)

Pingback: Blog Korasa...
OSKAr 28/04/2007

ludzie [jako społeczeństwo, nie jednostka] za nic w życiu nie dotrzymają tajemnicy

Oceniaj siebie, nie innych.

A na unieważnienie, nie masz co liczyć, poza tym jeżeli znowu by zrobili, to co by Ci to dało ? Nagle poszłoby Ci lepiej ? Eh..

Lanooz 28/04/2007

@OSKAr:
I właśnie tu mnie nie zrozumiałeś. Podkreśliłam już, że ludzie jako społeczeństwo nie jednostka.
Ja potrafię dochować tajemnic, Ty pewnie też. Ale już w jakimś społeczeństwie, np. w całej Polsce, zawsze znajdą sie osoby, które tajemnicy nie dotrzymają.
I o to mi właśnie chodziło.

Tak, gdybym ponownie napisała poszłoby mi zdecydowanie lepiej. Na tym egzaminie zrobiłam potwornie przegłupie błędy, które zazwyczaj się nie zdarzają.

OSKAr 28/04/2007

Wiem Lan, dlatego nie dałem trzech kropeczek na nawiasie kwadratowym, ale zauważ, że od danej jednostki wycieka dana informacja.
Sama to podkreślasz nawet:

zawsze znajdą sie osoby

Osoby – czyli nie społeczeństwo, ew. osoby należące do danego społeczeństwa. Takie jest bynajmniej mój tok myślenia.

Mh. Rozumiem :].

Ash 28/04/2007

Przecieki zawsze były. Szczególnie na maturach, ale KE nigdy nie unieważniała tych egzaminów. Tak, więc i w tym przypadku nie ma na to szans.
Swoją drogą jednostka, która opublikowała ‘przeciek’ wykazała się totalną głupotą.
Osobiście nie uśmiecha mi się drugi egzamin, bo ten poszedł mi bardzo dobrze i nie zamierzam pisać go drugi raz tylko dlatego, że jakiś palant napisał dane z jednego zadania za dwa punkty.

Gadabout (Pippin) 29/04/2007

A ja już za rok będę się stresował tak jak ty (/wy). ;]

frob 30/04/2007

W 2000 roku dzien przed matura z polaka pozno wieczorem otrzymalem telefon od jednego z czlonkow mojej rodziny ktory przekazal mi pytania. Byl tylko jeden maly problem – ja zdawalem w Dolnoslaskim, a pytania byly z Wielkopolskiego, hehehe… Teraz czekam na decyzje Romka odnosnie uniewaznienia mojego egzaminu dojrzalosci… ROTFL

flaps 30/04/2007

wiem że to niesprawiedliwe wobec tych, którzy dobrze napisali ten sprawdzian. jak poradzili sobie z tym to poradzą z następnym. powinniśmy pisać jeszcze raz. Dostęp do tego miała cała Polska a nie jedno województwo. To nie sprawiedliwe!!!!!!
juz są do przodu o 4 punkty.powinniśmy powtarzać!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marduk 16/05/2007

Heh piszę już po fakcie no ale…

#flaps

jak poradzili sobie z tym to poradzą z następnym

Czy, aby na pewno?
Niektórzy może tak, ale np ja na pewno nie! Ten był wyjątkowo prosty i moje 40 punktów z mat-przy robi wrażenie przy 19 z próbnego mat-przy.

A ekipa wiadomosci24 zamiast pisać rzeczowo całą sprawę rozdmuchiwała, pisała w artykułach niedomówienia. dziwne podteksty – tak jakby na siłę chciała podsycić niepewność gimnazjalistów.

Flaps taka dygresja? Czemu zalewasz nas wykrzyknikami? jeden, trzy wystarczą też Cię wszyscy usłyszą.

I dobrze, że nie powtarzamy, nie wiem kto traktował wtedy poważnie posty z onetu czy forum.o2 – dwóch najbardziej trollo-lubnych portali horyzontalnych w Polsce.

Kujon 22/04/2008

To dla tych którzy chcą zobaczyć jak im poszedł humanistyczny:
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,52308.html