Nasza klasa, moja przeszłość

null

Zarejestrowałam się w nasza-klasa.pl baardzo dawno temu. Tak dawno, że mi nawet konto skasowali :] Zresztą, stwierdziłam, że nie będę sie tu rejestrować ponieważ wiem, że nikogo tu nie znajdę. Zbyt dobrze znam swoją klasę z podstawówki i z gimnazjum, dlatego wiedziałam. Stwierdziłam, ze Grono.net wystarczy.

Jednak i tak potrzebowałam tam konta, żeby podglądać linki do tego portalu – zarejestrowałam się tam 23 listopada wieczorem. Nic z tym kontem więcej nie robiłam, a już następnego dnia zostałam błyskawicznie zdemaskowana przez Lukema i ikari’ego (oboje zaprosili mnie do swoich znajomych z odstępem czasu równym 30 minut :P). To był przypadek…

2h póżniej dostałam wiadomość od jakiejś Pani…

Kilka lat temu byłam wychowawczynią w przedszkolu na ul. xxxx i miałam w grupie dziewczynkę o imieniu Lan.
Być może to zbieg okoliczności – a być może byłam Twoją wychowawczynią :-))
Stąd moje pytanie: czy pamiętasz do jakiego przedszkola chodziłaś?

Ogarnęła mnie euforia :D Oczywiście wszystko skrupulatnie sprawdziłam, imie pani i wygląd ze zdjęcia się zgadzał. Ale na wszelki wypadek zeskanowałam fotkę grupową z przedszkola i nadesłałam wraz z odpowiedzią.

Taaaak! To jest moja wychowawczyni z przedszkola, okresu którego doskonale pamiętam w przeciwieństwie do innych! Niewiarygodne jak ten świat jest cholernie mały.
To jest dla mnie bardzo ważne, jako, że nie tylko, że jestem sentymentalistką…Ale to się po prostu w głowie nie mieści…te wszystkie przypadkowe przypadki (:>).
Byłam bardzo mile zaskoczona tym, że w ogóle mogła mnie tak dobrze pamiętać (na stronie podałam tylko imię i nazwisko + mocno przefiltrowane Photoshopem zdjęcie).
Zresztą, kolejnym zdziwieniem było to, że ktoś wysyła wiadomość nawet jeżeli istnieje malutkie prawdopodobieństwo (w tym przypadku prawdopodobieństwo było bardzo małe, jest bardzo dużo Wietnamek o imieniu Lan :>). Zazwyczaj ludzie tego nie robią, bo raczej nie wierzą zbytnio w to co wysnuli, więc zadanie pytania to za dużo zachodu.

A i jak się okazało, moja wychowawczyni chodziła do tego samego gimnazjum co ja, ale 2, 3 pokolenia wcześniej. Uczyła ją ta sama pani od historii co mnie. To jest dla mnie magiczne ;) Ładne powiazania, pętla czasu i…właśnie. Dlatego zawsze na Grono.net najbardziej lubiłam opcję ‘Wspólni znajomi’ – kocham takie przypadki kiedy np. dowiadujesz się, że ktoś jest powiązany jeszcze z innym Twoim znajomym.

Wiecie co…ten sentymentalizm mnie kiedyś rozsadzi ;))

Od tego czasu (od 1 dnia :P) mam do portalu nasza-klasa.pl słabość. Zmieniłam drastycznie zdanie o nim. Wcześniej ciągle sie trzymałam tego, że jest nieco zbędne, jako, ze mamy Grono.net (którego niemal wszyscy mają). Ale teraz widzę jak bardzo ważne jest sprecyzowanie odbiorców, sprecyzowanie celów. Grono.net ma ogólne cele – połączyć wszystkich, a Nasza-Klasa.pl – znajdywanie szkolnych znajomych.
Kurcze…i to się nawet sprawdza…

Zresztą czytając fora klas sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat – aż miło się na sercu robi.

Ze strony technicznej portal funkcjonalny i ładny nie jest… Ale i tak dołączcie do naszej-klasy.pl ludzie.

PS: łezka w oku się kręci.

22 Comments

OSKAr 25/11/2007

Nic, nie dołączę ! Jestem zarejestrowany tam, aczkolwiek nie mam ochoty w tym bagnie (jak dla mnie) uczestniczyć :)

skkf 25/11/2007

Poprawka – grono ma na celu zbijanie kasy odkąd wykupili go jacyś ludzie. Założenia były super, ale potem wszystko się rozsypało.

Lukem 25/11/2007

Tak jak już napisałem Ci na GG – mam zaimportowaną listę Gadu-Gadu i widzę po numerach kto już ma tam konto. Jak widzę nowe osoby, wysyłam zaproszenie. Ot i wszystko. :)

Teloch 25/11/2007

A ja tam siedzę na studentixie tylko :>

Walker 25/11/2007

Namówiłeś mnie. Zarejestruję…

tatę :).

Walker 25/11/2007

Oj, ogromne pardon, “namówiłAŚ” :).

lavinka 25/11/2007

Oj nie, nie lubię tych groniastych portali. Nie lubię odgrzewanych kotletów, nie tęsknie za belframi,bo mi się czasem śnią w formie koszmarów… a paniom przedszkolankom to ja się pewnie śnię w formie koszmaru :)) na szczęcie do przedszkola chodziłam tylko pół roku…
Czasem ktoś z liceum wynajdzie moją emalię i mnie męczy o spotkanie klasowe… a ja dość grzecznie,ale jednak odmawiam. Tylko czasem widuję się z dziewczyną z którą siedziałam w ławce w podstawówce. Zawsze się serdecznie witamy,ale przyjaźni z tego raczej nima. Jakaś dziwna przepaść nas dzieli… taka zupełnie niewidoczna… i to chyba raczej z mojej strony… sama nie wiem czemu. Spalony most…
A co do imienia Lan, to pamiętam jedną wietnamkę na studiach,która mówiła że tak naprawdę nazywa się inaczej… ale że mało który Polak jej imię potrafi wymówić poprawnie kazała nazywać się Lana ;-)

Lanooz 27/11/2007

Nie tęsknie konkretnie za ‘belframi’, tylko za dawnymi czasami. I nie tęsknie, dlatego, że teraz jest źle. Jest równie dobrze. To nie jest nawet ‘tęsknota’ tylko mocny sentyment. Ale to już zależy od każdego czy jest sentymentalny :) I oczywiście od przeżyć i wspomnień.

A co do tego imienia, domyślałam się, że mogło to być ‘Lan Anh’ ;)

zielony blogger 28/11/2007

Widzisz lavinka, może to dla Ciebie zbyt świeże wspomnienia (choć dla Lan jeszcze świeższe, a ją to rusza ;)
Dla mnie starego konia to jest coś niesamowitego, po (dwucyfrowa liczba ;) latach odnaleźć ludzi z którymi spędziło się kawał wspólnego życia (4 lata w liceum, 8 w podstawówce).
Kiedy się rozchodziliśmy, o mailach nikt nie słyszał, kontakty się pourywały, a teraz, dzięki n-k odnajdujemy się po latach i to jest niesamowite :)

szuman 01/12/2007

taa, nasza-klasa.pl ma swój klimat. Założyłem sobie tam konto po to tylko, by je mieć, a już na drugi dzień 3 zaproszenia były, w tym jedno od osoby, której nie widziałem bagatela 12 lat :) Serwery zdychają, ale ma to swój urok.

doniek 06/12/2007

Ja tam nie posiadam profilu i nie zamierzam. Po co? Nie widzę sensu w sciganiu się na ilośc znajomych.

lavinka 08/12/2007

No i jak widać szybko zmieniłam zdanie :) Odgrzebałam na naszej-klasie kilka osób. Ale mimo wszystko jestem nastawiona sceptycznie. To trochę owczy pęd. Trafili w target, teraz jest bardzo dużo 30 i 40latków,którzy próbują się odnaleźć. Sama jestem ciekawa czy te kontakty przetrwają dłużej niż rok. Czas pokaże :)

STRIPE 23/12/2007

Przecież Grono nie zrobiło żadnego plagiatyu, ludzie ogarnijcie sie!

W Internecie klony sa normalne, zreszta jak chcecie byc az tacy obiektywni, to wezcie pod uwage to, ze nasza-klasa.pl to jeden wielki PLAGIAT,

WESOŁYCH

grzechna 06/01/2008

witam wszystkich

stachu 14/06/2008

racja – nasza klasa jest ql :)

pozdro
stach

FileNet 15/06/2008

Stachu jak tak lubisz ten portal nasza-klsa.pl to wiesz radze ci w pasku adresu wystukać na klawie http://www.nasza-klsa.pl/ i się podniecać a jak tego ci mało to klikaj se tam i zobaczysz podnieci cioe to jeszcze bardziej. Szitowska strona nasza-klsa.pl to tylko dla hakerów. Żal dla ludzi którzy wykupują transfer żeby kleić nowe zdjęcia jak w muzeum. Wstyd, Hańba iŻałoba. Portal jest tak nawalony zagrożeniami (czyli kradzież danych) itd. Żal, Żal i jeszcze raz PODKREŚLAJĄC Żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Longer 21/09/2008

jest i na nk opcja wspólnych znajomych, tylko trzeba trochę poszukać:)
http://amt.wckp.lodz.pl/sq7obj/nkszukacz/

Agent Nieruchomości 27/09/2008

za co Ci niby konto skasowali na NK?

Matisan 07/05/2009

Od tego czasu (od 1 dnia :P) mam do portalu nasza-klasa słabość. Zmieniłam drastycznie zdanie o nim. Wcześniej ciągle sie trzymałam tego, że jest nieco zbędne, jako, ze mamy Grono.net (którego niemal wszyscy mają). Ale teraz widzę jak bardzo ważne jest sprecyzowanie odbiorców, sprecyzowanie celów. Grono.net ma ogólne cele – połączyć wszystkich, a Nasza-Klasa.pl – znajdywanie szkolnych znajomych.