Seek for music

Wszyscy nagle odkryli SeeqPoda, piszą, że sie dopiero co pojawiło i jest świeżutkie. A to istniało już ponad rok temu :P
Takie teksty naprowadzają nas do nieprawidłowego myślenia, że to co świat (a raczej wykop.pl) odkrył, pewnie jest nowe.

Mam okazję polecić kilka podobnych serwisów, które zastępują mi, prawie całkowicie, p2p :
ProjectPlaylist.com – tutaj najczęściej znajduje to czego szukam :)
MyspaceMP3.com
ijigg.com – do ściągania downloaderem
Hypem.com

Reszta serwisów to oferuje kiepską jakość muzyki, albo zbyt małą bazę danych. Jeżeli jednak chcecie sobie posłuchać na miejscu, to polecam Mercora, które jest od razu radiem, FineTune i Imeem, które zostało ostatnio mocno ograniczone i sporo utworów to tylko fragmenty.
Jakość bardzo dobra, nie to co Radio.blog.club :>

Tyle tzw music social networks, a tylko garstka jest warta uwagi.

8 Comments

cimlik 09/08/2007

Popraw sobie linka do MyspaceMP3.com :). Tak swoją drogą skuteczność SeeqPoda i ProjectPlaylist jest bardzo podobna, więc wybór odpowiedniej strony zależy raczej od przyzwyczajenia.

Mafaldinha 09/08/2007

dzięki za informacje, jakoś nigdy nie korzystałam z tych serwisów, do grania online jedynie znałam i lubiłam pandora.com – w pracy :)

Walker 09/08/2007

O… patrz, to nie wiedziałem o tym. Znałem tylko pandorę i lastfm, którego używam. Później będe musiał sobie sprawdzić te serwisy, dzięki :).

Lanooz 09/08/2007

Dzięki cimlik. Już poprawione.

Mafaldinha, Walker – proszę bardzo :) Serwisy z muzyka online i z innymi funkcjami możecie znaleźć również tutaj – http://mashable.com/(…)online-music/. Jednak większość z nich, nie jest tak atrakcyjna jak się na pierwszy rzut oka zdaje. Kiedyś jak dysponowałam czasem to sie trochę w tym bawiłam :P

msierant 09/08/2007

Tyle tzw music social networks, a tylko garstka jest warta uwagi.

Tak jest ze wszystkimi social networks. A tak w ogóle to tak jest ze wszystkim ;p.

Hmm… jak patrzę a te serwisy. Jezu – jak ja kombinuję – sam używam Last.fm, angielskiej Wikipedii, Google’a i dodatkowo blogów w stylu Missing Toof. Ale chyba nie jestem w stanie przestawić się na takiego SeeqPoda…

msierant 09/08/2007

A, zapomniałem jeszcze o profilach znajomych na MySpace ;p

Nickel 20/10/2007

Ja niedawno odkryłem, że p2p mogę po części zastąpić przez wrzuta.pl + wrzuta downloader ;) Przejżę napewno te strony i może znajdę coś lepszego – dzięki za info :)