Similar Posts

Zainstalowałam wtyczkę Similar Posts na blogu. Wszystko jest ok, ale chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie nawiązuje te wszystkie wpisy? Czasami patrzę na te ‘podobne posty’ i zastanawiam się ‘gdzie, holender, widać to podobieństwo?’.

7 Comments

b4it 09/08/2007

Teoretycznie Similar Posts wynajduje podobne wpisy na podstawie treści (w odróżnieniu od Related Posts który robił to na podstawie tytułów). Wynajduje sobie w treści słowa kluczowe i porównuje je z tymi które powstały przy innych wpisach.

Np. w tym wpisie wynalazł sobie “zastanawiam” i dzięki temu dodał do podobnych wpisów Dzień Świstaka w którym jednym ze słów kluczowych również jest “zastanawiam”. Tak samo jest z tym wpisem i Like Better – “podobne”.

Jak dla mnie lepszym rozwiązaniem jest wbudowana opcja w Simple Tagging. Wynajduje ona podobne wpisy na podstawie tagów, więc masz i tagi i podobne wpisy. :)

Lanooz 09/08/2007

A więc to chyba nie najlepiej….Co do Simple Tagging, bardzo chciałabym z niej korzystać, ale już przez długi czas używam Technorati’s Bunny Tags. Nie wiem jak teraz przeimportować tagi z jednej wtyczki do drugiej…
Dzięki za wyjaśnienie.

Paweł 09/08/2007

Dlatego lubię Related Posts który działa na podstawie dodawanych keywords :)

Lanooz 09/08/2007

O. To coś dla mnie. Dzięki Paweł, wypróbuje :D

ikari 09/08/2007

Lanooz, podawałem Ci już parę razy chyba sposób na import z Bunny Tags :) Mam to gdzieś w archiwum, 2 czy 3 zapytania MySQL.

b4it 09/08/2007

@Paweł
Z tego co się orientuje również można edytować słowa kluczowe (keywords).

kornacky 16/12/2007

Skąd my to znamy. Na moim blogu (serendipity) skojarzono notkę o Tusku z… biografią Einsteina :P