Dobre czytanie

Mashable ostatnio pisał o Goodreads.com. “Czy chciałeś kiedykolwiek wiedzieć co znajomi czytają? Mieć oko na wszystko co do tej pory przeczytałeś i chcesz przeczytać? Albo żeby ludzie polecali Ci dobre książki?”. To serwis dla Ciebie :)
Ja już się rejestruję i zaczynam rejestrować swoje czytanie. Czekam też na jakiś polski klon :> Polski odpowiednik: NaKanapie.pl. I przydałoby mi się rejestrowanie obejrzanych filmów w stylu web2.0.

13 Comments

Fanatyk 22/01/2008

nakanapie.pl ?

Lanooz 22/01/2008

Puff. Myslalam, ze to tylko takie spolecznosciowe recenzje :F
Ok, dzieki.

Maeghkelek 23/01/2008

Nakanapie.pl ma jeden minus. Projekt się jakby zatrzymał w miejscu a nowszych pozycji tam nie znajdziesz (choćby tych z drugiej połowy 2007 roku).

homikus 23/01/2008

Ostatnio zarejestrowałem się w Nakanapie.pl. I tak jak pomysł jest świetny i prężnie działający taki serwis to wspaniała rzecz, to już z wykonaniem tam nie najlepiej. Pozycje dodawane są czasem według tylko dodającym znanego klucza, czyli na przykład jakaś kilkutomowa seria dodana jako całość, a potem pojedynczo, z tym że przy brakujących np. dwóch z pięciu częściach.
Wiem, że niby zasłużeni użytkownicy czy jakoś tak sami mogą tam sobie dodawać kolejne książki, ale powinno się zachować jakiś porządek.
Poza tym natrafiłem już na kilka naprawdę znanych i popularnych pozycji, w przypadku których brakowało skanu okładki, albo opis zajmował dwie linijki.
Dlatego trochę się zraziłem… I jakoś nie czuję ciągu do częstych powrotów.

Lanooz 23/01/2008

Biblionetka.pl to nie jest to co te 2 powyższe serwisy.

Wlasnie zdazylam zauwazyc, ze nakanapie.pl jest dosc ubogie…Nadal czekam na klona w takim razie.

Rys 23/01/2008

Biblionetka posiada świetne forum!

dx0ne 25/01/2008

to co prawda nie full web2.0 noale http://www.flixster.com

Yano 07/02/2008

Gdyby człowiek miał trochę więcej czasu… Wiedziałem, że prędzej czy później takie coś się pojawi. A mi pomysł takiego serwisu chodzi po głowie odkąd pierwszy raz zobaczyłem last.fm.

Asia 15/08/2008

A ja nadal czekam na jakiś sensowny serwis książkowy, na dodatek z możliwością zintegrowania (widget, plugin) z WP. ANi nakanapie.pl ani biblionetka nie dają takiej możliwości, z tego, co widzę.

Karolina.ja 06/09/2008

Biblionetka ma niedługo ukazać się w nowej odsłonie. Może wtedy znajdziesz coś dla siebie.

Lanooz 06/09/2008

@Karolina.ja, w takim razie z niecierpliwością będę na to wyczekiwać :)

M. 27/01/2010

Trafiłam przypadkiem ;) Przypadkiem trafiłam również na http://lubimyczytac.pl/ – czyli kolejny portal książkowy ;) Zbytnio nie orientuję się co i jak jednak przypomina mi – na 1. rzut oka – nakanapie. Może ktoś będzie zainteresowany!
Zresztą na nakanapie jestem już jakiś czas zarejestrowana, jeśli chodzi o biblionetkę – korzystam sporadycznie oraz jako gość; nakanapie wydaje mi się bardziej “ciepłe i przyjazne” :)
Pozdrawiam