Kategorie / Akismet

1. Pomóżcie mi rozplanować kategorie wpisów na moim blogu! Jestem pod tym względem taka pedantką, że nie mam pojęcia gdzie i jaki wpis mam dodać :> Niejasne są kategorie powiązane z internetem, komputerami/technologią jak również ‘ludzie i życie’ i ‘media’. Może jakieś sugestie?

2. Po aktualizacji do WP 2.1.2 zostałam zmuszona do uaktywnienia Akismeta, wzamian Spam Karmy 2, która nie zbyt dobrze funkcjonuje z nową wersją wordpressa.
Muszę powiedzieć, ze SK2 dużo lepiej spełniała swoją rolę. Żadnych problemów nie było, w sumie połknęła błędnie tylko jeden komentarz i żadnego prawdziwego spamu nie przepuściła.
Zaś Akismet zdążył zmoderować co najmniej tuzin niewinnych komentarzy, zmoderować lub uznać za spam :] Podobno się ‘uczy’…

Dopóki jednak nie zmądrzeje informujcie mnie o swoich połkniętych komentarzach, a ja będę obserwować jego dietę.

10 Comments

ikari 12/03/2007

1. podkradasz mi tresc niepublikowanego posta! ;)
2. poki co rozwiazanie “ukryty formularz” dziala swietnie (juz od dluzszego czasu) – ale ja nielubiany jestem i malo spamu mam :)

Fanatyk 13/03/2007

Lanooz może ogólne kategorie ze szczegółowymi subkategoriami?

matipl 13/03/2007

Mi Akismet działa bez problemów. Ale faktycznie, że na niektórych blogach jak dodaje komentarz dostaj info, że spamowcem jestem ;)

Moje kategorie powstawały z czasem, gdy dodawałem nowy artykuł z dziedziny, której nie było jeszcze na blogu tworzyłem nową kategorię, np. oprogramowanie

walth 13/03/2007

Wydaje mi się, że kategorie powinny być Twoje własne. Piszesz o, dajmy na to, kwiatkach, to umieszczasz w kategorii Kwiaty ;-) Dajesz wpis o swoim życiu to w kategorii Osobiste albo Życie, albo Prywata, jakieś swoje przemyślenia wsadzasz do Przemyślenia, Fizolofia czy inne takie. Wydaje mi się, że nikt lepiej tego nie wymyśli od Ciebie :) Nie daj się zwieść ;-)

Lanooz 13/03/2007

Ja również tak myślałam, że kategorie mi same powstaną z czasem….jednak tak się nie stało :>

@walth
Chciałam żebyscie na podstawie moich wpisów jakoś mi pomogli ułożyć te kategorie, bo to wcale nie jest takie łatwe ;) Przemyślen jest bardzo dużo i na różne tematy. Dlatego kategoria ‘filozofia’ jak i ‘przemyślenia’ są zbyt ogólne ;)
Na przykład piszę o jakimś skrypcie…gdzie mam taki wpis dać? ‘Internet’ czy ‘Komputer i technologie’?
A nie ma sensu tworzyć kategorie ‘skrypty’ bo ja ich nie tworzę, ani nawet tak często o nich nie mówię ;)

Luke Mica 13/03/2007

Lan, a może zaaplikuj popularną w sieci chmurkę tagów?

Lanooz 13/03/2007

Luke Mica – dobry pomysł :) Tylko, ze moje tagi są tagami technorati…nie wiem czy da sie z tym coś zrobic, albo jakąś wtyczkę. Jesli sie coś znajdzie to pewnie je wstawie :)
Dzięki

koras 13/03/2007

Też mi Spam Karma się zepsuła i zainstalowałem Akismet. Polecić mogę jeszcze Math Comment Spam Protection jako dopełnienie Akismeta. Jest to dodatkowe pole w komentarzach, w które podaje się sumę dwóch wygenerowanych liczb… Sprawdza się u mnie, bo jak spambot policzy dwie przypadkowe liczby.
A co do kategorit to powinny być intuicyjne tak żeby z góry można było się domyślić cóż tam znaleźć się może :)

Lanooz 13/03/2007

Własnie próbuję omijać takowe sposoby, bo powszechnie wiadomo, że to zniechęca juz do komentowania ;)

ikari 13/03/2007

Lan, spróbuj Simple Tagging, (podlinkowałem u siebie). Eksport z Bunny Tags to 3 linijki SQL:
UPDATE `blog_postmeta` SET `meta_value` = replace( `meta_value` , ' ', ', ' ) WHERE `meta_key`='tags';
UPDATE `blog_postmeta` SET `meta_value` = replace( `meta_value` , '+', ' ' ) WHERE `meta_key`='tags';
UPDATE `blog_postmeta` SET `meta_key` = 'keywords' WHERE `meta_key`='tags';

A potem w panelu Simple Tagging klikasz import z… Jerome Tags ;) I wszystko dziala, chmurkę można od razu wstawić. (Cihemu się udało :))

(pewnie mi w komentarzu mimo [code] pozamienia apostrofy? ;P)
Wiesz, że z kategoriami mam ten sam problem. Tylko, że Ty już jakieś masz, a ja w ogóle nic – a z planowania jestem d…o niczego ;)

Czy przemyślenia mogą być zbyt ogólne? Dobre pytanie – sam myślałem o takiej kategorii, bo one przecież właśnie mają być ogólniejsze od tagów…
A ochronę antyspamową miałem tak dobrą, że nie przechodziło jej nic, co nie miało “Fire” albo “Fox” w nazwie ;) (ups, pamiętajcie, nigdy — nawet przypadkowo — nie zagnieżdżajcie jednego tagu FORM w drugim)