‘Ostatnia wieczerza’ – zoom in!

Wstęp od DI. Od dzisiaj można zobaczyć obraz Leonarda da Vinci ‘Ostatnia wieczerza’ w internecie…w rozdzielności 16 bilionów pixeli (16Gigapixeli).
http://haltadefinizione.com/
Możemy dojrzeć każde nano-malutkie pęknięcie jak na dłoni. Dla mnie to jest niesamowite…tym bardziej, że da Vinci’ego wielbię i tym bardziej, że lubię książki Dana Browna :P Love conspirations
Przy okazji na stronie można zobaczyć mniej popularne obrazy, również zzoomowane do niewiarygodnej rozdzielczności (<16Gpix). Się wkręciłam...

7 Comments

Walker 27/10/2007

Ooo, wielkie Ci dzięki!

cimlik 27/10/2007

Świetne :).

Slavo 27/10/2007

Eee.. zawsze lepiej zobaczyć oryginał, nawet bez powiększania ;)

Lanooz 28/10/2007

Jak ja przyjechałam do Milanu, poszliśmy z rodzinką zobaczyć obraz. Nie pomyśleliśmy, że trzeba było rok wcześniej zabookować wejśćiówkę.
A jak już sie przyjedzie z biletem, to i tak stoisz w kolejce :P

Ileż trzeba przecierpieć aby zobaczyć ‘Ostatnią wieczerzę’. Na pewno warto, ale jak często mamy taką okazję?…

srokyfor 20/05/2009

witam .
pewnie dawno nikt tu nie zaglądał,ale skrobnę co myślę.

“OSTATNIA WIECZERZA”

“niczyja” ręka ze sztyletem.?
-bzdura!
widać “jak na dłoni” ze to łapa typa który się pochyla i paluchem daje do zrozumienia Marii Magdalenie ze coś tu mu się nie podoba i zrobi wszystko żeby było “normalnie”.
podobno jest to ŚWIĘTY PIOTR(do dziś jest uważany przez kościół za strażnika bram niebieskich)
-dlaczego?
bo nie pozwolił by Jezus jako mąż i ojciec nadal był nauczycielem (wiadomo celibat) i to właśnie ŚWIĘTY PIOTR zdradził JEZUSA powodując jego ukrzyżowanie i śmierć (w konsekwencji zmartwychwstanie bla bla…)
a ludziom powiedziano ze JEZUSA zdradził jakiś judasz, których pełno było zresztą dookoła i kościół mógł dalej bez przeszkód prowadzić kampanie przeciwko innowiercom, zabijać setki tysięcy niewinnych ludzi pod pretekstem czarów,magii,czy związków z jakimś szatanem.na przełomie kilkuset lat kościół katolicki dopuścił się zbrodni ludobójstwa w skali porównywalnej z holokaustuem.
i to w imie jakiejs wiary, “w cuda i dziwy”.

lilou 27/10/2009

do srokyfor:

miło przekonac sie tak naocznie (chociaz w necie).. ze nie jest sie samemu w swoich przekonaniach , mysleniu itp:) a jednak ktos tu zaglada

p.s.o my heretycy..

leonesa 10/05/2010

Ciekawa sprawa…..!!!!!!!!