Interii nowa droga przez estetykę ku jakości

interia, wiecej niz sie spodziewaszInteria.pl, jeden z największych polskich portali. Bazując na swoich własnych odczuciach, wnioskuję, że w polskim Internecie Interia grała rolę trendy nastolatka z mnóstwem błyskotek lub radiowo-popową muzykę. Kojarzyła mi się z żółcią i różem, neonami i innymi świecidełkami. Spotęgowała to dawna kampania reklamowa, gdzie portal jawił się jako “Las Vegas wśród portali”

Teraz Interia przestawiła ster o kilka stopni w inną stronę niż dotychczas. Zapowiada się nowy kurs, a co się z tym wiąże – kampania reklamowa, z hasłem przewodnim “więcej niż się spodziewasz“.
Hasło kojarzy mi się z próbą zaskoczenia, więc czuję, że zapowiadają się znaczne zmiany w Interii.
Jak notka prasowa mówi, jej celem są internauci, którzy wcześniej nie korzystali z portalu. Interia będzie podkreślać wiarygodność, rzetelność, profesjonalizm (co to znaczy?), ale również “przekazywać radość, dystans, luz i swobodę”.

Ja osobiście czuję się celem tej kampanii, jak dotąd nie korzystałam z Interii – chyba, że przypadkiem lub z braku laku. Z bliżej nieokreślonego powodu. I cieszę się, że Interia ruszyła w końcu w nieco innym, odchylonym o parę stopni, kierunku. “Las Vegas” utwierdzało mnie tylko w przekonaniu, że nic tam ciekawego nie znajdę, co najwyżej jakieś migające “kasyna”, wiec wolę odwiedzić np, Manhattan – Gazete.pl :>.

Głównym składnikiem kampanii są spoty telewizyjne w charakterze typograficznym, promujące dany temat dnia w portalu. Sam maraton ze spotami zaczęto 24 listopada.
W tym czasie bloggerów również sprytnie wkręcono w kampanię udostępniając im przedpremierowo spoty: pierwszy spot dotyczący Donalda Tuska, Seala, czyli “jeden z najlepszych głosów na Ziemi(co?!), czy też jeszcze przedpremierowa “szkoła jazdy“.
Ja również dałam się w to wkręcić i także dostałam 2 spoty reklamowe przedpremierowo. Jeden jest o Agnieszce Radwańskiej, który pojawi się jeszcze dzisiaj wieczorem, drugi zaś jutro o Britney Spears
Radwańska:

Britney:

Tylko dlaczego tematy są nadal takie niezmienne? Ciągle plotki, plotki i plotki o gwiazdach ;)
Sama koncepcja z typografią bardzo mi się spodobała, zachwycam się nią od jakiegoś czasu i widzę, że nie tylko ja. Teraz często zmiany (w Internecie i nie tylko) kierują się w stronę estetyki przez minimalizm czy właśnie typografię – ‘wizualne gry słowne’. Najbardziej z tego wszystkiego spodobał mi się spot z Donaldem Tuskiem, reszta jest bardziej w stylu dawnej Interii. Jednak ogółem spoty sprawiają pozytywne wrażenie. Wśród innych reklam, rzeczywiście się wyróżniają, bo “w realu” taka forma powszechna jeszcze nie jest.

9 milionów za kampanię, woah. Czekam na dalszy rozwój i zobaczymy, czy przyszłe zmiany (o ile) będą warte tych pieniędzy.

2 Comments

Dominik Koza 26/11/2008

Dla jasności – kampania cennikowo jest warta 9 milionów, obstawiam, że zapłacili coś około połowy tego. Konkretnie się nie dowiemy.

Lanooz 26/11/2008

@Dominik Koza, dzięki za sprostowanie. Szczerze to wcześniej nie odróżniałam “cennikową” i rzeczywistą.