Długie nochale!

Tydzień wolnego zrobiłam sobie :] Trzeba poprawić, nie będzie Tydzień Wietnamski lecz Dni Wietnamskie, urywkowe -z przerwami na powrót do tematów mniej wschodnich ;) i pisane co jakiś czas aż sie skończy temat.

Notka poświecona krótkiej relacji z meczu :P
Mecz niedzielny skończył się remisem 1:1. Walka była całkowicie wyrównana.. Dyplomatyczny mecz powiedziałabym :)
Ale był to niewypał, bo mała widownia. Zazwyczaj na takich meczach zorganizowanych przez Amabasadę Wietnamską czy co tam jeszcze bywa mnóstwo ludzi..ale tym razem kiepsko sie wieść rozniosła. A Ci dziennikarze pewnie się bali, że przegrają dlatego nie skorzystali z ich wpływowych kontaktów :P
Po wszystkim odbył się bankiet, było podobno wesoło (niestety nie miałam okazji zostać). “Wietnamczycy są mali i przy tym strasznie szybcy! Byli i na górze i na dole! A ja miałem brzuch na dole!” mówił Tomasz Zubilewicz, Pan od Pogody jak go nazwali. Teraz wiem jak Ci dziennikarze strasznie zajęci, podczas kolacji nie jedni musieli wyjść a to przepowiedzieć pogodę, a to skomentować mecz Barcelony i Valenci.

dRaiser stwierdził, że to nieco rasistowskie organizować taki mecz. No cóż…nie będziemy się chować, ignorować, życ bezinteresownie w stosunku do otoczenia. Wiemy, że nie jesteśmy stad, jesteśmy inni z wyglądu i dlatego Ci co chcą mogą zrobić dzięki temu wiele dobrego, same pozytywy.
Poza tym, rasizm jest wszędzie dobry czy zły – jest :P

Długie nochale!

5 Comments

dRaiser 30/09/2006

Gwoli wyjaśnienia – rasistowski chociażby dlatego, że polscy dziennikarze kontra Wietnamczycy. Czemu nie ‘wietnamscy dziennikarze’? Ale w sumie takie imprezy powinno się chwalić, bo im bardziej będziecie się pokazywać, tym bardziej będziecie szanowani (oczywiście zakładając, że będziecie się pokazywać dobrze;D).

Lanooz 30/09/2006

Nie wietnamscy dziennikarze, bot o dziennikarze nie są :P
I nie będziemy ich specjalnie sprowadzać z wietnamu żeby tak było :>

OSKAr 30/09/2006

Czasem wymaga to poświęceń, może akurat sprowadzicie ich :P

dRaiser 30/09/2006

Swoją drogą, dobrą sprawą byłoby, gdyby jakiś Wietnamczyk np założył swój mały kącik w jakiejś gazecie/magazynie. Prosty początek, ludzi by zainteresowała, a i może by się do Waszego narodu przyzwyczaili…

PS: Sprowadzenie wietnamskich dziennikarzy to zdecydowanie dobry pomysł:D!

Luke Mica 30/09/2006

myślę, że Lan nadawałaby się na to stanowisko ;)