Pytania na wywiady

W mojej szkole odbywa się tzw Tydzień Kultury (4.01-8.01). Podczas tego tygodnia odbywają sie różne prezentacje zainteresowań, talentów uczniów lub przez zapraszanych ludzi, osobistości.
Zapraszamy m. in Rafała A. Ziemkiewicza, znanego publicystę, dziennikarza pisarza powieści SF. Jest autorem znanej publicystycznej książki “Michnikowszczyzna. Zapis choroby”. Fanatyk Michnika pisze też bloga na salon24.pl

Jak również Wojciecha Wawszczyka, “rysownik, reżyser, scenarzysta, animator i autor oprawy plastycznej filmów animowanych. Autor muzyki i około 40 ścieżek dźwiękowych do filmów studenckich.”.
Pracował przy animacji do filmu “Ja, Robot”.
Jego 2 krótkie animacje:

Headless

“Pingwin”


(więcej na YouTube)

Układam pytania do wywiadu z tymi ludźmi, problem leży w tym, że nie znam tych ludzi na tyle wnikliwie, żeby wystarczająco dużo pytań ułożyć.

A teraz mam do Was pytanie, czy chcielibyście o coś zapytać Rafała Ziemkiewicza lub Wojtka Wawszczyka? Czy nie macie jakichś wątpliwości, pytań dotyczących krótkich, zastanawiających animacji Wawszczyka?
Jeżeli tak to wpisujcie pytania w komentarzach.

7 Comments

Fotobe 29/01/2008

DO R.A. Ziemkiewicza: Czy powinna istnieć telewizja publiczna?

Raver 29/01/2008

Dobrym rozwiazaniem byloby przejrzenie innych wywiadow z nimi, tak by zadawane przez Ciebei pytania nie powtarzaly sie. Kto chcialby opowiadac po raz setny jak zaczela sie jego przygoda z tym co robi…

Fanatyk 29/01/2008

Do Ziemkiewicza: Dlaczego pisze bloga? Co go skłoniło etc.

Wiem – zboczenie “zawodowe” ;)

Lanooz 29/01/2008

Fanatyk – Już miałam wcześniej to pytanie. Zresztą mam też inne dot. blogowania ;D

Klos 30/01/2008

Do R.Z.:

Daty z cyberpunk‘owej klasyki nadeszły lub są o krok. Dwa pytania:

1. Jak dziś ustosunkuje się pan do kwestii wypowiedzianej (przez Pana) w jednym z dawnych wywiadów:

“W ogóle mnie nie obchodzi ten nieszczęsny punk, margines społeczny, cyber-żule i inne takie. Uważam, że to co się dzieje interesującego w społeczeństwie, dzieje się wśród elity, a nie mętów. To arystokraci są ciekawi, w życiu meneli nie ma nic więcej, niż w życiu bydła w oborze.”

2. I kto w tych czasach – w kulturze Internetu – jest “bydłem”, a kto “arystokracją”?

Do Wojtka:
1. W Jeżu Jerzym o raz pierwszy pokolenie młodych animatorów zabierze głos na dużym ekranie. Czy podczas produkcji dzieje się coś ciekawego co mogłoby zwiastować comeback polskiej animacji?

2. Czy film będzie zrozumiały poza granicami kraju czy będzie to raczej produkcja w typowo polskim poczuciu humoru?

lavinka 01/02/2008

Nie nie chcielibyśmy. Najbardziej lubimy tych panów, gdy się nie odzywają. Straszni przynudzacze :)