FutureMe, PastMe.

FutureMe, jest to strona pozwalająca wysłać maila. Ale maila w przyszłość, do siebie (chociaż niekoniecznie tylko do siebie).
Ludzie wątpią w takie hm…spontaniczne projekty. Jak możecie nie dostrzegać tego uroku?! ;)
Wydaje się to bezsensu…..bo przecież wiele skrzynek pocztowych ma funkcję ustalania daty, nie? Ale czy kiedykolwiek byśmy wpadli na to, aby wysłać maila do siebie, do znajomych, który by doszedł po 5, 10 latach? Nie sądzę.
Jak dla mnie jest to wspaniała sprawa…uwielbiam wspominać, nawet jeśli to boli nie wiadomo jak bardzo.. Ból świadczy on o tym, że nie zapomnieliście o swojej przeszłości, że nie rzuciliście jej w kąt, wręcz przeciwnie jest dla Was naprawdę czymś ważnym.
Szkoda tylko, że sporo ludzi macha na nią ręką.

Wyślijcie sobie ‘wartościowego’ e-maila, postanówcie sobie, że nie zmienicie nigdy swojego adresu i czekajcie na niego. Dam głowę, że się popłaczecie za te 15 lat na miejscu :)

Btw, od niedawna jest to prawdziwy w teorii i praktyce ‘kinda personal weblog’. (patrz opis bloga) Na tyle ile może być.

14 Comments

koras 08/06/2007

Z miesiąc temu wysłałem sobie właśnie takiego maila i odbiorę go w dniu mojej osiemnastki;) Naprawdę wesoły ten serwis jest.

marines 08/06/2007

świetna sprawa. nigdy bym nie wpadł na to żeby sobie wysłać mejla za kilka lat :D thx

brt12 09/06/2007

Mail? Hmm… Jakos nie mam przekonania co do mailow, sa takie malo osobiste. Ale byc moze zaciekawi Cie prezent, ktory dalem mojej najlepszej przyjaciolce na 18 urodziny.

Byl to kuferek, ktory wczesniej obiecala otworzyc dopiero w… 25 urodziny. Kuferek niezbyt zabezpieczony, wiec na poczatku byla pokusa otwarcia go, ale potem kumpela stwierdziala, ze obejrzy po tych 7 latach. Prawda, ze takie cos jest znacznie ciekawsze? :)

A co jest w kuferku – to oczywiscie tajemnica :) Po niezliczonych probach zadne ze znajomych do tej pory na to nie wpadlo ;)

Lanooz 09/06/2007

Mail jest jedną z bardziej osobistych form kontaktów w internecie. A listy tradycyjne kosztują, a to już nieco bardziej skomplikowane :)

brt12, a kiedy to było? :)

Lukaszeq 09/06/2007

Interesujące! Z przyjemnością skorzystam.

tehamana 10/06/2007

Spotkałam się z podobnym pomysłem jeszcze w liceum. Filozof zachęcał nas świeżo upieczonych 18-latków do napisania listu do siebie i otworzenia go za 20-25 lat. Napisałam, zakopałam w butelce w sobie wiadomym miejscu, za niecałe 20 lat otworzę.. I myślę, że to będzie jedno z ciekawszych osobistych doświadczeń.

Tomek 10/06/2007

ja zaczalem pisac do szuflady jakies 8 lat temu. kazdy rok, nowy plik. dobrze potem jest poczytac archiwum, bez odkopywania butelki, silna wola ;-)

Lanooz 10/06/2007

@tehamana, to też ciekawy pomysł….zastanowię się nad tym pomysłem :)

@Tomek, taki pamiętniczek? :) Próbowałam kiedyś go pisać, ale nie wytrwałam…ale znów parę dni temu zaczęłam pisywać coś w rodzaju dziennika :)

brt12 10/06/2007

Mail jest jedną z bardziej osobistych form kontaktów w internecie. A listy tradycyjne kosztują, a to już nieco bardziej skomplikowane :)

Ja mimo ze mieszkam za granica czesto wysylam listy do dwojga moich przyjaciol. W takich sytuacjach nigdy nie patrzylem na koszty, szczegolnie ze list za granice to 2.4zl a w Polsce raptem 1.35zl. Co ciekawe – jedna z tych osob znam tylko przez Internet i listy. Za to po latach czytanie owej korespondencji z pewnoscia bedzie o niebo przyjemniejsze niz e-maili.

brt12, a kiedy to było? :)

Ponad rok temu.

ja zaczalem pisac do szuflady jakies 8 lat temu. kazdy rok, nowy plik. dobrze potem jest poczytac archiwum, bez odkopywania butelki, silna wola ;-)

Dobry pomysl, jesli sie umie pisac. Ja nie potrafie sie streszczac i zapewne nawet po latach nie chcialoby mi sie tego czytac. Ale to tylko ja ;)

Lanooz 10/06/2007

@brt12, chodziło mi o koszty dla firmy która by coś takiego oferowała ;) Poza tym hm…w pewnym sensie łatwiej zachować email niż dom.
Co prawda dom nie zmieniasz tak często, ale jak coś Cię przymusi to nie ma wyjścia.
Normalnie wysyłać listy do znajomych również lubię, ale ostatnio przestałam, no cóż….musi się pojawić ktoś kto to rozumie :)

brt12 10/06/2007

Aaaa… Widzisz, egzaminy robia mi gabke z glowy :)

A co do listow, to warto czasem napisac komus list, nawet jesli wiemy, ze nie odpisze. Kazdy lubi niespodzianki, zastanow sie nad powrotem do pisania ;) Funfunfun :)

Lanooz 10/06/2007

Żeby jeszcze znaleźć taką osobę, która wg Ciebie zasługuje na taką niespodziankę.. :D

brt12 10/06/2007

Mozesz wyslac list do mnie, ja na pewno zasluguje :D

Jakub zyski Dirska 12/06/2007

To ciekawe. Faktycznie nie przyszłoby mi do głowy wysyłać sobie (lub komuś) maile na kilka lat do przodu.
Ciekawy jestem tylko czy ktoś nie zasypie spamem tego serwisu… Takie czasy.