Wierzejski: Trzeba zakazać satanizmu

Proponuję Panu Wierzejskiemu przeczytać co to jest tak naprawdę ‘satanizm’.

7 Comments

koras 18/04/2007

Słuchaj, dobrze Wojtuś mówi;) Może i nie zna filozofii satanizmu racjonalnego, ale najwyraźniej ukrócić chce ten “podwórkowy”. Szczerze mówiąc popieram go, bo to głupie praktykować taki satanizm jakim go Kościół maluje…
To już wiem, o co chodziło pingwinowi, który mnie zatrzymał na korytarzu i kazał napisać wypracowanie o Pentagramie Białym, pięknym symbolu, który noszę na szyi. Najwytaźniej skojarzyła to z satanizmem, bo Wierzejski w mediach powiedział co wiedział:)
Dobrze, żem nie “szatanista” lecz neopoganin xD

Slavo 19/04/2007

Nie no takiej głupoty to jeszcze nie czytałem. To nie satanizm tylko debilizm, a ten człowiek dał dowód, że jest bardziej ograniczony niż na to wygląda. Szkoda słów.

koras 19/04/2007

Ano, dał. I najwyraźniej wielu go poparło. M. in. moja ograniczona wychowawczyni. Dziś dowiedziałem się, że obniżą mi sprawowanie jeśli będę propagował “szatanizm” nosząc pentagram na szyi. (na nic nie zda się tłumaczenie tym debilom, żem nie satanista lecz neopoganin).

palmiak 20/04/2007

Koras: nie jest jeszcze źle. To tylko obniżenie oceny ze sprawowania. Gorzej kiedy zaczną grozić stosem.

koras 20/04/2007

Ano, gorzej:) Ale się tak łatwo zabić bym nie dał:P

Teloch 25/04/2007

A obniżenie oceny ze sprawowania nie jest jakąś formą narzucenia obowiązującej kulturowo religii? Czy to czasem nie jest zakazane przez konstytucję? :>

begotten 13/10/2007

pusty smiech ogarnia mnie kiedy czytam takie bzdury a co do nas samych pogan,satanistów i etc. to mysle ze konstytucja nam gwarantuje wolnosc wyboru:

Przepisy prawne, które nas chronią.

USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. “O gwarancjach wolności sumienia i wyznania.”
Art. 1. p.2
Wolność sumienia i wyznania obejmuje swobodę wyboru religii lub przekonań oraz wyrażania ich indywidualnie i zbiorowo, prywatnie i publicznie.

Art. 2.
Korzystając z wolności sumienia i wyznania obywatele mogą w szczególności:
1) tworzyć wspólnoty religijne, zwane dalej “kościołami i innymi związkami wyznaniowymi”, zakładane w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej, posiadające własny ustrój, doktrynę i obrzędy kultowe,
3) głosić swoją religię lub przekonania,

Art. 6. p.1
Nikt nie może być dyskryminowany bądź uprzywilejowany z powodu religii lub przekonań w sprawach religii.

Art. 9. p.2
Gwarancjami wolności sumienia i wyznania w stosunkach państwa z kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są:
3) równouprawnienie wszystkich kościołów i innych związków wyznaniowych, bez względu na formę uregulowania ich sytuacji prawnej.

sam osobiscie przyznajaca sie do satanizmu jako filozofii na zycie jako prad myslowy ideowy niepraktykuje oczywiscie bo to nie ma najmniejszego sensu rownie dobrze mozna sie modlic w monopolu o alkohol ;]