Hello the Orange World!

Jaki operator?

blog-simplus.gif
Moim pierwszym operatorem telefonicznym był Plus. Jako, że był pierwszy to rodzice oprócz sobie kupili go i córce. Tak oto byłam na jego koszty skazana przez wiele lat.

heyah
Stwierdziłam, że już nie wytrzymam jego sztywnych ofert i kosztów więc parę miesięcy temu przeniosłam sie na Heyah. Wybór opierał się na tym, że siostra była w posiadaniu ładnych numerów którymi handluje. A i wydawało mi się, ze Heyah miała kuszące oferty, promocje, pakiety. Bo taka wylansowana i luzacka jest, wydawało się, że jest od młodych dla młodych. Jednak kiedy sie juz przeniosłam, to nagle wszelkie promocje zniknęły. A raczej – wcale kuszące nie były. Oferty były tylko dla ludzi którzy nieprzeciętnie dużo (bardzo) wydają cenny kruszec.
Sms’y wewnątrz sieci kosztowały 0,03zł, ale wśród znajomych to tylko jedna miała Heyah. Krótko mówiąc – nie opłacało mi się. Nawet do ery sms’y były po normalniej cenie (0,20 gr)! Ale była jedna zaleta – najlepszy zasięg.

blog-orange.gif
Znajomi mnie zapoznali z ofertą orange POP, przekonywali, że warto. No cóż, to też było w ich interesie :P
95% znajomych posiada Orange, nie tylko ja wydawałam fortune ale i oni tracili (tylko wtedy kiedy ze mną sms’owali) ;) Było mi bardzo szkoda oddawać tego ładnego numeru Heyah, dlatego zaczęłam sie podpytywać o przeniesienie się do POP bez zmiany numeru.
Wyczytałam na ich (orange) stronie, że kosztuje to 61zl + VAT, wspominali też o kosztach znaczka skarbowego (hę? wycofali już płatność znaczkami skarbowymi w 2006 przecież…) i za konsultacje, pomoc pracownika itp. Ale podkreślam – wspominali. Więc musiałam się upewnić, bo wiązało się z tym trochę formalności. Gdy przyszłam do ich salonu to mnie odesłali do mojego operatora, ponieważ to Heyah mam płacić za odstąpienie od numeru. No tak! Poszłam i zapytałam.
– Hmm..nie bardzo jestem obeznany w tym temacie, na dodatek strona Heyah nie działa, dlatego nie mogę Pani pomóc. – znów mnie odesłali. W sumie..nie dziwię się. Możliwość zachowania numeru jest świeżutka… Zadeklarowałam, ze przyjdę później.

Nie było ‘później’, bo następnego dnia zdecydowałam, że nie będę się wysilać i kupię nowy starter. No i kupiłam (2 dni temu), przynajmniej trafiłam na promocję z limitowanymi starterami POP 250 darmowych smsów :P
Tak oto dzisiaj korzystam z usług Orange, z których jestem bardzo zadowolona. Czuję się władczo, dzięki usłudze Orange On-line (i świetnej internetowej bramce) i wolna od wszelkich limitów :) (Muszę też przyznać, że ich strona internetowa jest intuicyjna i świetnie przystosowana, to tak na marginesie. Webusality? ;) )
Oferują non-stop jakieś opłacalne promocje i dla przeciętnych użytkowników komórek jak i przeciwnie, dla nieprzeciętnych.

W sumie..dobrze wiedzieć co każdy operator oferuje. Jak na razie..jeszcze Erę muszę przetestować :P
Teraz wielu osobom mogę coś polecić ;)

Lokalne nowinki

Poza tym, że PiS po**** i zachciało im się robić na nowo wybory to jest inna całkiem dobra informacja – Stok Narciarski na Górce Szczęśliwickiej ma szansę być własnością miasta.(jedyny w europie środkowej/polsce? :F). A w ferie będzie dla dzieci darmowy (jak można określić “dzieci”?)

PS: Google

Update strony domowej od Google’a

You can now read RSS stories right on the page, actually really useful, now they just need to integrate it a bit more with google reader (import most read feeds, etc).

Czyli przede wszystkim RSS‘y.
(a od kiedy można te tabelki tak swobodnie przesuwać?)

I mała reorganizacja Google Image, googlowej wyszukiwarki obrazków. Wszystkie dane, wielkość, adres, rozmiar pojawiają się dopiero po najechaniu myszką. Jest teraz zdecydowanie bardziej estetycznie ;)

via digg i google.bajo

PS2

14 Comments

OSKAr 24/01/2007

Simplus wg. mnie zawsze był najdroższy, i to nigdy nie ulegało wątpliwości.
Heyah ma fajne promocje owszem, ale dla wybranych.
Orange wydaje mi się, że czasem niewiele robi by powalczyć z konkurencją, jakies ciekawe promocje. Co do Orange OnLine, mało przydatne dla POP’ów, bardziej dla abonamentowców, a strona nic a nic nie jest przejrzysta.. Ilekroć szukałem programu profit (wymiany punktów na ‘nagrody’) tyle razy musiałem używać wyszukiwarki.

A nowych ciekawych ruchów nie będzie dopóki jeden z operatorów drastycznie nie zmieni cen.

Lanooz 24/01/2007

Orange porównywałam do reszty Polskich operatorów. A to się wybija znacznie moim zdaniem. Funkcjonalność, dostępność opcji…
Naturalnie, porównując to bardziej niezależnie to rzeczywiście, masz rację.
Myślę, że szansa na nowe ciekawe ruchy sie zwiększa, tym bardziej, ze nasz rynek coraz to więcej operatorów szturmuje.

malotka 24/01/2007

program profit jest praktycznie w głównym menu po zalogowaniu :|
ja zawsze miałam Ideę, czy jak to teraz się nazywa, Orange… a moim zdaniem dobrze że Orange jest taki “stabilny”, promocje ma, tylko trzeba umieć ich szukać, ja jakoś nie wydaję więcej niz 50 zł miesięcznie, a z telefonu dużo korzystam, bo nie mam domowego… :)
jest cool moim zdaniem :)

msierant 24/01/2007

Ja od kilku dni jestem równolegle w Heyah i Orange. W Heyah zostanę, bo nie chcę przenosić numeru na abonament, a tamten zna za wiele osób bym mógł go zmienić. Orange to prywatny, do znajomych z tej sieci. Z wideokonferencjami po 30gr/min :P

OSKAr 24/01/2007

malotka: Po ZALOGOWANIU (bo loguje do multibox’u) to wybierasz przedział. Fakt, faktem, że nie zauważyłem, że jak się wyjdzie na zewnątrz jest profit i tam jest wymiana punktów, co nie zmienia faktu, że strona nie jest czytelna, nie raz czegoś szukałem.

gilfuin 24/01/2007

Ja – ze względu na ładny numer właśnie – jestem nierozerwalnie związany z Heyah :)
Z telefonu nie korzystam dużo – zazwyczaj służy mi on do załatwiania spraw ważnych i nie cierpiących zwłoki – do kontaktu ze znajomymi zwykle wystarcza mi gg.

Co do strony domowej, to IMO na tym polu netvibes.com bije google na głowę ;)

Lanooz 24/01/2007

Masz rację. Netvibes bije na głowę ;)

Luke Mica 25/01/2007

no to jestem w mniejszości – od sześciu lat jestem w Simplusie i nie zanosi się na zmianę. tym bardziej, że numer mam prosty.

zresztą to sprawa rodzinna – wszyscy mają w Plusie, mam i ja. na koszty nie narzekam, bo wypracowałem sobie rezerwę na koncie i dawno już nie miałem 0 zł na karcie :)

nic nie napisałaś o Erze :)

pawel 26/01/2007

witam u najlepszego operatora! :]

ps. taaak to wina tych pisiorów że HGW jest nie odpowiedzialna a te dupki z pisu nie chcą specjalnie pod nią prawa zmieniać na prędce – za starego “lepszego” systemu to była norma! ale się porobiło…

Lanooz 26/01/2007

Zrobiła bład, ale teraz Kaczyńscy się niemal mszczą robiąc aferę za aferą. A kto za te wszystkie decyzje, wybory samorządowe płaci? My! :]

Pe 28/01/2007

hm. ja od 5 lat mam ideę/orange. wszyscy mają orange, mam i ja! nie narzekam [;
[aach. smsy za 1gr! *.*]

matipl 28/01/2007

Gratuluję wyboru, też mam Orange, i jeśli chodzi o obsługię przez Internet są chyba nie do pobicia (mBox + on-line).
Ale oboecnie testuję nowego 4 Operatora (www.p4.pl, http://www.nadchodzi4.com)

Jeśli chodzi o wybory, to ja sądzę, że nikt nie jest w stanie spamiętać co powinno na danym stołku się mieć załatwione. Zostajesz prezydentem, to dają ci kartkę co masz załatwić w jakim czasie, i byłoby po sprawie.
A tak specjalnie czekają na taką małą wpadkę. No bo co to jest? Zapomnieć donieść oświadczenie męża. Igły z widły.

mony 10/05/2007

Cześc moim operatorem jest Orange od niemal 2 lat.Kupiłam nowy telefon i chce innego operatora :)
Nie jest zadowolona z oange z początku wygląda ze sa tu megapromocje ale to bujda!!
Teraz stawiam na heyah, a ze mam komórke bez simlocka bo takich oni wymagają to zawsze mogę się przenieść. Myślałam też o play, ale to nie jest dobre! Ceny w roamingu są z kosmosu! od 2 do 6 złoty zaś w heyah od 1,71 do 4 coś.
Pozdrawiam

mony 10/05/2007

moj meil: kocialapka7@wp.pl