skazana na róż i brokat

Date 12/01/2011 Category Kategorie: Inne, Miniblog | by Lan Pham

jako kobieta czuję się dyskryminowana w polskim (bo nie mam porównania) odzieżowym przemyśle handlowym, gdzie za cholerę nie można dostać damskiego t-shirta z fajnym nadrukiem Batmana (np). Owszem, zawsze jest Threadless, Design By Humans czy inne wypasione internetowe sklepy z t-shirtami, gdzie t-shirt to będzie średnio $18 + międzykrajowy (lub międzykontynentalny) shipping w dolarach lub co gorsza w euro lub funtach. $$$$. Za tylko jeden, nędzny tshirt z Batmanem. I to wszystko przez tych strasznych rodziców wciskających małe dziewczynki w rożowe kurteczki, dodając do tego na urodziny rożowy tornister, nie mówiąc już o pozytywnie żółtej czapeczce ze świecącymi kamyczkami. Jakże ja mogłam zapomnieć FANSI-SZAJNI-TISZERT. Nie bierzcie tego wszystkiego do serca, były to tylko pierwsze, krótkie, emocjonalne myśli po tym jak się dowiedziałam, że seria z Batmanem w Croppie jest tylko na meskie, rzekomo “uniwersalne”, tiszerty.?

Dobrze idzie, jest 6 komentarzy w “skazana na róż i brokat”

 1. # Michał :: 12/01/2011 @ 07:55 ::

  Ja kiedyś zamawiałem z Nightwish shopa i shipping nie był taki straszny (nie wiem jak teraz):

  http://www.nwshop.fi/start.cfm?tuotearvo=girl&artist=Nightwish&artistisivu=ok&lang=en

  Mysle, że da się znaleźć, nie przesadzaj. Poza tym coraz więcej sklepów będzie zmniejszało ten shipping (patrz Amazon UK, w którym masz free delivery do Polski).

  A różowe ubranka i tak są super :)

 2. # Lanooz :: 12/01/2011 @ 12:56 ::

  ale rzecz nie w zakupach internetowych i shippingu ogólnym. Rzecz w tym, że w sklepach tradycyjnych się rozgranicza motywy nadruków (np) na damskie i męskie – ustala się z góry, że Batman jest tylko dla chłopaków. I te reguły mnie uwierają.
  Ewentualnie alternatywą do tego jest odzież via Internet, sklepy w skali tych, do których podlinkowałam, ale one są drogie + shipping mają wysoki. I raczej nie interesuje mnie to, że Amazon UK ma free, a Nightwish ma niski shipping (ale wysokie ceny koszulek), jeżeli to po prostu mieści sie w moim zakresie zainteresowań w tej chwili. ;)

 3. # Michał Cichocki :: 12/01/2011 @ 13:48 ::

  Myślisz dokładnie tak samo, jak moja dziewczyna. W ogóle bardzo jesteście do siebie podobne.

 4. # Lanooz :: 12/01/2011 @ 15:45 ::

  Michał Cichocki: Myślisz dokładnie tak samo, jak moja dziewczyna. W ogóle bardzo jesteście do siebie podobne.

  A Ty jak myślisz? ;)

 5. # Michał Cichocki :: 12/01/2011 @ 18:53 ::

  W zasadzie myślę podobnie, jak Wy. Ale uważam, że różowy jest domeną kobiet (ładnie w nim wyglądacie).

 6. # Antipop :: 18/03/2011 @ 17:57 ::

  “I to wszystko przez tych strasznych rodziców wciskających małe dziewczynki w rożowe kurteczki”

  Ha! To poczekaj, aż zostaniesz mamą małej dziewczynki (ja niedawno zostałem ojcem). I spróbuj kupić nieróżową. Czasem trafi się fioletowa lub niebieska. Też nas z żoną to wkurza, ale co zrobić…
  Segregacja zaczyna się już od ubranek dla noworodków – niebieski dla chłopców, różowy dla dziewczynek (jakby to miało jakieś znaczenie dla tygodniowego oseska).

Komentarze zamknięte.