Have a nice Blog Day!

Blog Day 2008

też się w to pobawię.
31 sierpnia, w tym dniu bloggerzy z całego świata świętują ich dzień poprzez polecenie 5 blogów. Z zaskoczeniem stwierdzam, że już 3 raz uczestniczę w święcie blogów :)

Oficjalna strona mówi o znalezieniu 5 nowych blogów, jednak wiele osób przeszukuje tylko swoje własne linki czy czytniki rss.
W końcu znalezienie dobrego bloga zajmuje sporo czasu, a nie kilka ostatnich chwil przed dzisiejszym dniem.
Kiedy to większość przygotowywała wpisy na ten dzień z kilkudniowym wyprzedzeniem ja dopiero dzisiaj, przy pisaniu tego wpisu, przeglądam blogi. Trochę żałuję, że zabieram się za to tak późno ;)

Przedstawiam Wam kilka blogów, o których jeszcze nie wspominałam a polecam.

wschód

null
Saigon.blox.pl – O Wschodzie z zachodniego punktu widzenia.

Blog Miss Saigon bedzie wiec mieszanka codziennych wrazen z przezytymi wczesniej przygodami – chcialabym przedstawic Wam obecny Wietnam, z dala od uprzedzen, ale i egoztycznych mrzonek. Bedzie kolorowo, szaro, irytujaco i zabawnie – prawdziwie.
[pierwszy wpis na Miss Saigon]

Szczerze mówiąc, nie za często odwiedzam Wietnam a już w ogóle tamtejsze rejony, które powinne mi być bliskie. Po części dlatego lubię blogi z kategorii “Gaijin* in Japan Asia” (ew Nước ngoài** in Vietnam, ale głupio brzmi.). Zresztą, czasem naprawdę zabawnie ludzie zachodu postrzegają Wietnam ;)
Miss Saigon to jeden z lepszych blogów z tej kategorii.

*Gaijin = non-Japanese. Jednak użyłam go w formie ogólnikowej, “foreigner”/”outsider”
**Nước ngoài = foreigner po wietnamsku :)

art of life

null

Rysunki.bardzofajny.net – “satyryczne, żarty rysunkowe”. Naprawdę satyryczne i naprawdę zabawne :)

nullWulffmorgenthaler.com – również totalnie prześmiewczo o życiu. Stripy tworzone przez dwoch osobników, o których się mawia, że są świetni w gotowaniu jajek.
Czasami naprawdę trafnie opisują życie, w sposób iście….psychodeliczny a nawet całkiem depresyjny. A jednak wciąż prześmiewczy.

Woostercollective.com – dokumentacja sztuki ulicznej. Ludzie, często anonimowi, są naprawdę pomysłowi i twórczy. Sam blog poznałam ledwo kilka dni temu.
Oh, gdyby tylko niewidzialnemiasto.pl było blogiem też bym chętnie o nim napomknęła.

personalnie

Brt12.eu – prowadzi go student, który pisze o…wszystkim. Jest po prostu kolejny aktywnym użytkownikiem Internetu. I wiem, że blogi o wszystkim często niezbyt dobrze się kojarzą, sama takowego prowadzę. Jednak blog Bartka się czyta naprawdę przyjemnie, może dlatego, że tematyka (“wszystkościowa” choć z drugiej strony określona) pokrywa się z moim gustem i zainteresowaniami.

3 Comments

rysielec 31/08/2008

Dzięki za Woostercollective :)

Walker 01/09/2008

O, pierwsza podająca link, który następnie trafia do mojego czytnika. Dzięki za brt12.eu.

EChO 01/09/2008

Dzięki za wpis, który zaowocował wzbogaceniem się mojego czytnika RSS! :-D