Długie nochale!

Date 29/09/2006 Category Kategorie: sport, Wietnam | by Lan Pham

Tydzień wolnego zrobiłam sobie :] Trzeba poprawić, nie będzie Tydzień Wietnamski lecz Dni Wietnamskie, urywkowe -z przerwami na powrót do tematów mniej wschodnich ;) i pisane co jakiś czas aż sie skończy temat.

Notka poświecona krótkiej relacji z meczu :P
Mecz niedzielny skończył się remisem 1:1. Walka była całkowicie wyrównana.. Dyplomatyczny mecz powiedziałabym :)
Ale był to niewypał, bo mała widownia. Zazwyczaj na takich meczach zorganizowanych przez Amabasadę Wietnamską czy co tam jeszcze bywa mnóstwo ludzi..ale tym razem kiepsko sie wieść rozniosła. A Ci dziennikarze pewnie się bali, że przegrają dlatego nie skorzystali z ich wpływowych kontaktów :P
Po wszystkim odbył się bankiet, było podobno wesoło (niestety nie miałam okazji zostać). “Wietnamczycy są mali i przy tym strasznie szybcy! Byli i na górze i na dole! A ja miałem brzuch na dole!” mówił Tomasz Zubilewicz, Pan od Pogody jak go nazwali. Teraz wiem jak Ci dziennikarze strasznie zajęci, podczas kolacji nie jedni musieli wyjść a to przepowiedzieć pogodę, a to skomentować mecz Barcelony i Valenci.

dRaiser stwierdził, że to nieco rasistowskie organizować taki mecz. No cóż…nie będziemy się chować, ignorować, życ bezinteresownie w stosunku do otoczenia. Wiemy, że nie jesteśmy stad, jesteśmy inni z wyglądu i dlatego Ci co chcą mogą zrobić dzięki temu wiele dobrego, same pozytywy.
Poza tym, rasizm jest wszędzie dobry czy zły – jest :P

Długie nochale!?

Dobrze idzie, jest 5 komentarzy w “Długie nochale!”

 1. # dRaiser :: 30/09/2006 @ 09:24 ::

  Gwoli wyjaśnienia – rasistowski chociażby dlatego, że polscy dziennikarze kontra Wietnamczycy. Czemu nie ‘wietnamscy dziennikarze’? Ale w sumie takie imprezy powinno się chwalić, bo im bardziej będziecie się pokazywać, tym bardziej będziecie szanowani (oczywiście zakładając, że będziecie się pokazywać dobrze;D).

 2. # Lanooz :: 30/09/2006 @ 11:59 ::

  Nie wietnamscy dziennikarze, bot o dziennikarze nie są :P
  I nie będziemy ich specjalnie sprowadzać z wietnamu żeby tak było :>

 3. # OSKAr :: 30/09/2006 @ 12:06 ::

  Czasem wymaga to poświęceń, może akurat sprowadzicie ich :P

 4. # dRaiser :: 30/09/2006 @ 13:25 ::

  Swoją drogą, dobrą sprawą byłoby, gdyby jakiś Wietnamczyk np założył swój mały kącik w jakiejś gazecie/magazynie. Prosty początek, ludzi by zainteresowała, a i może by się do Waszego narodu przyzwyczaili…

  PS: Sprowadzenie wietnamskich dziennikarzy to zdecydowanie dobry pomysł:D!

 5. # Luke Mica :: 30/09/2006 @ 21:43 ::

  myślę, że Lan nadawałaby się na to stanowisko ;)

Komentarze zamknięte.