Nuda w Internecie

Date 27/08/2007 Category Kategorie: IT, społeczeństwo | by Lan Pham

Wpierw, odsyłam do wpisu Fanatyka, Lukema, na azweb: “Internet jest śmiertelnie nudny”.
Gdzie przedstawia nam opinie niejakiego Marka. (przyznam, nie doczytałam jego wpisu, bo mnie już mocno zniechęciła treść :P).
Tym razem mój komentarz, będzie w formie wpisu na blogu. Trzeba grzmić! (Inaczej niektórym się poprzestawia) :>

Ostatnie słowa, jakie użyłabym do określenia Internetu to “nudny”.
Ile razy to ja słyszałam narzekania znajomych, że Internet jest nuuudny. Ja natomiast od 3 klasy podstawówki nie potrafię się nim nudzić. Ba, brakuje mi zawsze czasu na Internet! I nie wykorzystuje go tylko jako narzędzie, również znajduję w nim mnóstwo rozrywki.
Zresztą…bezmyślnie to określił. Narzędzie jest wszechstronne. Do rozrywki też zawsze potrzeba narzędzia :P

Powyżej wymienione serwisy, takie jak YT to rzeczywiście aplikacje, które potrafią dostarczyć wszystko. Od rozrywki, przez naukę po materiał do pracy i mnóstwo innych rzeczy.
Co do Myspace, Facebook itp…nie podobają mi się, ale uczciwie przyznam, że są jednak sukcesem. Gdzie tutaj widzicie porażkę? Syf (dla niektórych =porażka) na tym serwisach, ludziom nie przeszkadza.

Internet jest w sobie niemalże bezdennym worem. To zależy od człowieka w jakim stopniu go wykorzystuje i jak. Niektórzy kończą użytkowanie sieci już na Gronie (o rany! Nawet nie wiecie ile czasu tam ludzi spędzają czasu! I to głównie na przeglądaniu profili ludzi!). Im nie chce się iść dalej, dlatego nazywają go ‘nudnym’. Niektórzy nie rozumieją co tam jest głębiej w tym worze, a niektórzy nie chcą wiedzieć. Trolle głównie są właśnie z tej grupy :P

A ten Mark, nie jest wyżej opisanym człowiekiem. On tylko udaje zgreda, który chce zwrócić na siebie uwagę jakąś kontrowersją.?

Dobrze idzie, jest 12 komentarzy w “Nuda w Internecie”

 1. # Teloch :: 27/08/2007 @ 16:48 ::

  Zgadzam się w zupełności ;) Jak ktoś sądzi, że internet jest nudny, to po prostu on nie umie go wykorzystać w sposób interesujący. Nudzi się tylko nudny człowiek ;)

 2. # dRaiser :: 27/08/2007 @ 16:58 ::

  Równie dobrze można powiedzieć, że książki, telewizja czy radio (razem wzięte) są nudne – bo przecież internet oferuje wszystko to co one + dużo, dużo więcej. Owszem, można się nudzić w internecie, ale tylko, jak się nic w nim nie robi/nie szuka nic nowego.

 3. # Walker :: 27/08/2007 @ 18:55 ::

  Dokładnie tak. Ten człowiek po prostu nie potrafi go wykorzystywać i dlatego twierdzi, że jest nudny. Tak, jak napisał dRaiser, to samo można powiedzieć o innych mediach.

 4. # pawel :: 27/08/2007 @ 19:25 ::

  Wpis jest nie mój :P Tylko LukeM’a (czy jak to teraz odmieniać?) ;)

 5. # Lukem :: 27/08/2007 @ 19:51 ::

  Lukema. Najnormalniej w świecie, bez żadnych udziwnień. :)

 6. # Lanooz :: 27/08/2007 @ 19:59 ::

  Aaj, aaj. :D Już poprawiam. Musicie te ksywki nieco bardziej uwidocznić, azweb jest kojarzy z fanatykiem wciąż ;)

 7. # cimlik :: 28/08/2007 @ 10:22 ::

  Co ja mogę dodać? Zgadzam się po prostu :). Internet jest od zabijania nudy.

 8. # klisiu :: 28/08/2007 @ 14:31 ::

  Ja teraz w necie nic innego nie robię oprócz gry w ET :)

  Czas się wziąć do nauki z PHP i MySQLa…

 9. # Equa :: 28/08/2007 @ 19:07 ::

  Jak nazwać takie zdarzenie… czytam ten temat i w zakładce obok, na SB pewnego forum czytam:
  “Ratasha (Dzisiaj, 07:01 PM) :: Ojejku jak mi się nuuudzi xPP”
  Po tej osobie kolejne osoby piszą jak to im się “nuuudzi”…

  Co do samej nudy przy korzystaniu z internetu:
  Radzę temu osobnikowi, który to napisał wyłączyć na tydzień (choć i 2 dni starczą) internet i starać się zabić jakoś czas. Mam oczywiście na myśli w czasie brzydkiej pogody kiedy nie trzeba iść np. do szkoły. Wtedy ta osoba po kilku godzinach siedzenia przed telewizorem, czytania 3 raz tej samej książki czy siedzenia przed komputerem zreflektuje się i przejdzie na jasną stronę mocy.

 10. # Wertz :: 29/08/2007 @ 10:18 ::

  Zgadzam się w 100% z Lanooz’em i moimi przedmówcami. W internecie nie można się nudzić – chyba, że tak jak wspomniałeś użytkowanie kończy się na Gronie.

 11. # Venz :: 09/09/2008 @ 19:14 ::

  Ludzie ja pracuje po 14 godzin na kompie przy użyciu internetu i już mi zbrzydł po 5 latach dzień w dzień jak ktoś używa intenetu do 5 h dziennie {nie do grana to naprawde może się nie nudzić ale wiećej to staje się męczące i nudne

 12. # nic :: 31/01/2009 @ 21:23 ::

  Jeśli patrzeć pod kątem rozrywki, to rzeczywiście internet jest niewyczerpanym źródłem, a przez to ogromnym pożeraczem czasu. Mnie osobiście internet zaczyna nudzić. Mam wiele ciekawszych zajęć, do których nie potrzebuję internetu ani nawet komputera. To prawda, że jeśli się potrafi korzystać z internetu może on być bardzo pożyteczny, lecz najpierw trzeba mieć powód by z niego skorzystać.

Komentarze zamknięte.