Blog Day 2007

null

Co się dzieje w BlogDay?

Przez jeden dzień – 31 sierpnia – blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekawych blogów i blogerów.

Blog Day 31.08.2007

Moim zadaniem jest znalezienie 5 blogów, dosłownie sie zabrałam za ich szukanie. Ni w ząb je znalazłam. Pomyślałam, że jednak zajrzę do blogów które czytam, nie tylko przez kanał RSS, bo dodatkowo przypomniałam sobie o zbookmarkowanych blogach. A ja – bookmarkuje wszystko co napotkam, a mnie choć trochę zainteresuje.
Bardzo szkoda mi innych blogów, które nie zostaną wymienione w poniższej piątce. 5 to stanowczo za mało – ale w końcu trzeba coś wybrać.

Zapraszam na reklamę

zjadamyreklamy.blox.pl – reklama to sztuka, a ten blog ciekawie ją prezentuje. Autorka, Irena Magierska, znajduje super perełki :)
Obok, napomknę również o mediafun, gdzie jest nieco więcej omówienia.
Zresztą…blogi o reklamach powinno się wymieniać hurtowo :P

zjadamy-reklamy

Art

artsdesignblog.com i varshava.com – tu będzie podwójnie. Oba są o identycznej tematyce, z obu nie potrafię wybrać jednego. Autorzy dzielą sie z nami rożnymi pracami, fotografiami innych artystów, grafików. Oj…wiedzą co my lubimy najbardziej. Aż oko mi się rozpuszcza na ich widok, podczas gdy ja hurtowo je ściągam.
Tylko autor varshavy, jest polakiem, i sam też tworzy

null

Blogosfera

polskiblogger.pl – Blogosfera to fenomen. A blog ciekawie go przedstawia, poruszając wiele tematów dot. blogów. Główną pałeczkę bloga, trzyma Paweł Lipiec. Postanowił otworzyć go nieco i dopuścić innych autorów. Teraz każdy może napisać wpis do Polskiego Bloggera (jak dobrze, że powrócił do dawnej nazwy :P). Otwartość na zmiany tutaj się zrekompensowała :)

null

IT

sgk74exp.blox.pl – tego bloga czytam od niedawna. I jak pisze…“eksperymenty: z internetem, firefoxem, blogami, bloxem i innymi zagadnieniami informatycznymi…”, czyli to co lubie :D Autora – eskey, kojarzę od dość dawna, skądś na gronie, i niedawno sie zorientowałam, że to jego blog :P

null

Socjologia internetu

izbieractwo.pl – czyli Intelektualne Zbieractwo. Świetny pomysł na tytuł i adres bloga, no nie? Radosław Grabarek pisze o socjologii internetu oraz wszystkim co na skrzyżowaniu stoi. Nie jest to miejsce na nowinki techniczne, tylko na to co zawsze jest aktualne.
Ciekawe to wszystko ujmuje i dyskusje w komentarzach to przyjemność :)
Blog niedawno sie przesiadł z wordpress.com na własny serwer, wykupując domenę. Te zmiany to bardzo duży krok ku…lepszemu :)

null

Trudno mi znaleźć bloga, którego treść nie-informatyczna byłaby w znacznej części interesująca dla mnie. Teksty które mnie ciekawą znajduję na wielu blogach, ale tutaj mogę wymienić ich tylko 5. Dlatego blogi linkujące, luźniejsze są w tym przypadku bardzo uniwersalne, albo po prostu dot. ściślejszego tematu tj blogosfera.

Nie będę wskazywać kolejne 5 osób, żeby sie przyłączyły. Bo to nie jest tak do końca gra w blogosferze. To BlogDay :P. To święto i ten kto będzie chciał weźmie w nim udział. Już przecież wszyscy zostaliśmy wytypowani przez blogday.org.
Myślę, ze niektórzy sie pod tym względem trochę zapędzili :D

2 Comments

pawel 31/08/2007

Cieszę się że zostałem “wypunktowany”. I cieszę się, że powrót okazał się dobrym pomysłem (w opinii czytelników… i czytelniczek ;) ).

Podzielam opinię co do Experymentów i zbieractwa – oba czytam z przyjemnością. Zjadacze reklam jakoś mnie nie przekonują a ten ostatni (te dwa ostatnie), których jeszcze nie znam właśnie lecę oglądać ;)

radek 31/08/2007

Zgadzam się z przedmówcą ;) Blog Eskeya i Fanatyka jest obowiązkową dla mnie lekturą. Na zjadanie reklam nie znajduję czasu ale to dobry blog, co do swego bloga to zamilknę dziękując jedynie za wybór właśnie mojej strony. Pozostałe nieznane blogi również idę oglądać :)