Wypalanie DVD Video

Myślałam, że z wypalaniem płyt DVD Video (dla stacjonarnych odtwarzaczy) nie będzie problemu. A do szczęścia, rzekomo, wystarczy Nero Burning ROM.

Nie do końca. Wypaliłam płytę Neronem, w której dźwięk wypalonego filmu był znacznie opóźniony w stosunku do obrazu – kiepska konwersja. Poziom konfiguracji w programie jest niski. Dokładniej zaprojektować można co najwyżej menu.

Znalazłam inne narzędzie do konwertowania plików filmowych. Jest nim program ConvertxtoDvd.
(Pierwotnie płatny, ale możecie do mnie napisać i ładnie poprosić o wersję free ;)).

Niepozorny interfejs:
convertxtodvd
Program posiada jednak, najważniejsze opcje, aby dostosować płytę DVD do naszych potrzeb.
Wgrywanie wielu napisów, ich wygląd, rozdziały, menu (grafika, formatowanie tytułów), ustawienia dźwięku (np, głośność) i….. Nawet nie chce mi się wymieniać. Zerknijcie proszę na stronę domową.

Napisy

Stanęłam przy wgrywaniu napisów. Zazwyczaj są one w formacie .txt, zaś format pasujący do DVD to .srt. Sam SubEdit, video player z zaawansowaną edycją napisów, nie wystarczał.
(swoją drogą, bardzo, bardzo polecam ten odtwarzacz. Najlepszy jaki spotkałam)

Skreśliłam poniższy paragraf bo jest zbyt skomplikowany, idzie okrężną drogą. Jak skonwertować napisy z .txt/.sub do .srt to możecie znaleźć w Google.
Ja proponuję ściągnięcie Best Player’a, ktory nawet nie wymaga instalacji. I teraz włączcie film i napisy w programie, nastepnie otwórz menu Napisy > Eksportuj do formatu > SRT.
I tyle.

1. Konwertujemy napisy .txt SubEditem, na format klatkowy, mDVD {000}{000}. Chyba, że już taki posiada.
2. a.) Włącz edytor napisów. Jeżeli wartość drugiej klamerki, w jednym wierszu napisów, równa się wartości pierwszej klamerki następnej linijki, to przejdź do podpunktu b.), na dole :P
Jeżeli nie, to teraz zapisz od razu plik jako napisy .sub.

b.) SubEdit jest inteligentny, ale stacjonarny odtwarzacz już nie i wyświetla napisy bez przerwy. Kiedy w filmie milczą, to ciągle widnieje ostatnio wyświetlony napis. Ponieważ w tym formacie, każdy wiersz ma przypisany czas początku i końca jego wyświetlania ( {000}{000} lub [000][000] )
Normalnie napisy w .txt mają format czasowy czyli tylko czas kiedy sie mają pojawić – 00:00:00 (a jeżeli nie, olej sobie tą moją gadkę :P), więc po konwersji na format klatkowy, każda linijka napisów sobie przyjmuje koniec jej wyświetlania jako początek wyświetlania następnego wiersza.
Wybieramy więc (w SubEdit): Napisy >> Zmień czas wyświetlania napisów. Powinno być zaznaczone ‘Czas zależny od długości napisu’ i ‘Blokuj czas końcowy’ i zapisz.
Zapisz plik jako .sub

3. Zainstaluj i uruchom darmowy program SubTitle Workshop, otwórz powyższy zapisany plik .sub i zapisz go jako format SubRip (.srt). Voila.

Convertxtodvd, oferuje również szybkie zgrywanie na płytę.

5 Comments

ikari 10/08/2007

Kawał poradnika, warty zapisania do del.icio.us, a może nawet wykopania :) Jak bowiem wiadomo, wszelkie zajęcia obracające się wokół konwersji wideo mają to do siebie, że lubią ujawniać błędy zbyt późno – albo po kilku[nastu] godzinach kodowania, albo po wypaleniu już płytki ;)

suchy 30/08/2007

hej a czy po skonwertowaniu i nagraniu na płyte widnieje czasami napis jeśli chcezs usunąć te widomosc wejdź na vso-software.fr?? ja mam cos takiego i juz mnie dobija! prosze odp na meila

Lanooz 30/08/2007

To znaczy, ze Twoja wersja programu jest niepelna. Bo to platny program.
Normalnie nie pokazuje napisu, jezeli masz pełną wersję.

olimpiada 09/07/2008

Chciałbym zaprezentowac nowy serwis ogłoszeniowy.Serwis jest calkowicie bezplatny.W głownej mierze skierowany jest na obszar wojewodztwa lubelskiego,ale oczywiscie mozna w nim zamieszczac ogłoszenia z innych obsdzarow kraju.Serwis zostal tak zaprojektowany by bez zbednych procedur takich jak rejestracja i uwierzytelnianie ,ktore to tylko powoduja zdenerwowanie uzytkownika mozna bylo dodac i znalezc interesujace nas ogłoszenie.Jest to nowy serwis ogloszeniowy ,ktory powstal niedawno.Zapraszamy wiec do umieszczania swoich ogłoszen.Wlascicieli stron internetowych,blogow,forum zapraszamy do wspolpracy.Jestesmy otwarci na kazda propozycje.W zamian za umieszczenie linka na stronie oferujemy umieszczenie linka zwrotnego na kilku stronach.Jezeli jestescie panstwo zainteresowani wspolpraca zapraszamy do kontaktu z administracja serwisu.
Kazda propozycja wspolpracy jest mile widziana i nie pozostanie bez odpowiedzi.

PatryX56 01/07/2010

Siema,twoj poradnik jest szczegolowy i bardzo dobry chcialbym dac link do triala i keygena http://www.egydown.com/1798-convertx-to-dvd.html thx za poradnik.pOzdrO