Prawo bez granic

Prawo, kary w tych czasach są naprawdę…bezduszne. Nie znają granic. I ludzie się trzymają tylko tych spisanych zasad – to jest ich granica. Jesteśmy ludźmi bo m.in umiemy się też kierować czymś innym. Czytaj: Otylia dalej oskarżana.

7 Comments

msierant 21/02/2007

Ale o co chodzi? Jesteś przeciwniczką karania Otylii? Prawo dotyczy każdego i każdy za nieumyślne spowodowanie śmierci (a przy okazji przekroczenie dozwolonej prędkości, itd.) dostaje karę na podstawie tego samego paragrafu. Nieważne czy Jędrzejczak czy Kowalski. A to że cierpi to bonus do konsekwencji przestępstwa oraz bycia sławną…

Lanooz 22/02/2007

Przede wszystkim czas odsiadki. 8 lat? Za pewne zabójstwa [dużo gorsze] zabójstwo odsiada się duzo krócej.

No, ale nie ma sprawiedliwości na tym świecie..jesteśmy tylko my…

msierant 22/02/2007

Proponują jej przecież 2 lata. Ośmiu na pewno nie dostanie.

Lanooz 22/02/2007

Tak czy siak, groziło jej równie dobrze 8 lat

msierant 22/02/2007

Właśnie po to jest taki rozrzut między minimalnym a maksymalnym wymiarem kary, żeby sąd mógł wybrać karę stosowną do czynu. Tak samo za pirackie oprogramowanie grozi tam do 5 czy iluś lat więzienia. Ale nikt tylu nie dostanie, bo a) niska szkodliwość czynu, b) można złożyć wniosek o karę grzywny, itd. itp.

matipl 23/02/2007

Otylia spowodowała wypadek z czynem śmiertelnym. Ostatnie relacje biegłych mówią, że nie miała innego wyjścia, nie mogła widzieć samochodu jadącego z naprzeciwka, bo tam jakieś fałdy czy coś (niby znak jakiś ostrzegawczy powinien być).
Czy zabiła brata, czy nieznaną sobie osobę – zabiła. I powinna siedzieć, mieć zabrane prawko na ileś tam lat (jeśli nie wogóle, nie wiem jak mówią tutaj przepisy).
A po to są widełki do 8 lat więzienia, żeby sąd patrząc na wszystkie za i przeciw mógł wydać rozsądny wyrok, z rosądną ilością lat

Lanooz 23/02/2007

jednak..macie racje..